Jdi na obsah Jdi na menu
 


Popis plemene:Obrazek

Výška:144,2-152,5cm

Barva:Převážne ryzáci,bělouši,hnědáci a vraníci.

ObrazekStavba těla:Malá hlava s širokým čelem, jemné chřípí, štičí profil, široké nozdry a malé uši, hluboké, jasně prokreslené hrdlo nasazené ve výrazném oblouku, ladně klenutý krk, dlouhé šikmé plece s výrazným kohoutkem, hluboké prostorné tělo s širokým hlubokým hrudníkem a krátkým rovným hřbetem, vysoce nasazený ocas, tvrdé suché končetiny s výraznými šlachami a hustými jemnými kostmi, tvrdá tvarovaná kopyta, jemná hedvábná hříva a ocas.

Zajímavé údaje:Jedinečný vzhled arabského plnokrevníka je určován utvářením páteře, které se liší od ostatních koňských plemen v několika ohledech.Arab má 17 žeber(ostatní koně 18), 5 bederních obratlů (ostatní 3) a 16 ocasních obratlů (ostatní 18).

Historie
Arabský plnokrevník je mejsarším čistokrevně chovaným plemenem koní na světě, Obrazekcož dokládají zprávy už z doby 2500 let před naším letopočtem. Do Evropy se arabové dostali poprvé v době muslimské invaze v 8. a 9. století. Arabská krev je hlavní a dominantní složkou krve anglického plnokrevníka a měla rozhodující vliv i při zvyšování kvality bezpočtu dalších plemen. Odolnost, vytrvalost arabů spojená s výbornou povahou, ohnivým temperamentem a vynikajícími chody je stále úctyhodnou kombinací. Mezinárodní chov arabů, rozšířený po celém světě, kontroluje a registruje Arab Breed Society.

Použití
Je možné s ním závodit, a ačkoli jeho akce není ideální pro drezuru nebo skákání přes vysoké překážky, je schopný zúčastnit se soutěží v jakémkoli odvětví jez. sportu. Vynikající je zejména na dálkové jízdy nebo vytrvalostní závody.Arabové se často také předvádějí na nejrůznějších přehlídkách, jak pod sedlem, tak z ruky. Nicméně jeho hlavním použitím je obvykle křížení s jinymi plemeny. Jedním z výsledků křížení je angloarab, uznaný za samostatné plemeno.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář